سبک زندگی

تابلو شب پر ستاره ونگوگ

شب پر ستاره ونگوگ

شب پر ستاره : یک شاهکار

شب پر ستاره یک نقاشی رنگ روغن است که توسط نقاش و طراح معروف هلندی، ونسان ون گوگ، در سال ۱۸۸۹ خلق شده‌است.

ون گوگ این اثر را در بیمارستانی روانی در سن-رمی-دو-پروانس در جنوب فرانسه که در آن بستری بود و یک سال قبل از خودکشی اش کشید.
این اثر در واقع چیزی است که ونگوگ از سن‌رمی‌دوپروانس، از طریق پنجره‌ی بیمارستان روانی این شهر میدیده است. این تابلو هم‌اکنون در موزه هنر مدرن در نیویورک نگهداری می‌شود.

زندگی هنری ونگوگ

ونگوگ تنها 37 سال زندگی کرد و از این مدت 37 سال تنها 10 سال آن را نقاشی کرد یعنی تازه در 27 سالگی فهمید که روح او تنها نقاشی ارضا مینماید.

اما او در همین زمان بیش از 900 نقاشی رنگ روغن و 1500 نقاشی آبرنگ از خود برجای گذاشته است، اما به نقاشی هایی همچون شب پر ستاره که مینگریم با خود میگوییم او کم عمر کرد یا دنیا کم از هنر وی بهره برد؟

بررسی دقیق تابلو شب پر ستاره ونگوگ

اما اگر عناصر مورد استفاده در تابلوی شب پر ستاره را بررسی کنیم میبینیم که همه ی عناصر مورد استفاده در تابلوی شب پر ستاره ابزارهایی برای بیان و انتقال احساسات هستند.

نظر برخی بر این است که پر ستاره نقاشی کردن شب توسط ونگوگ تلاشی بوده برای غلبه‌کردن بر بیماری‌ای که در سیاهی آن گرفتار آمده است. بیماری ای که در آخرین سال های عمرش با آن دست و پنجه نرم میکرده است و در انتها با خودکشی اش پایان یافته است.

ونگوگ به گونه ای شب پرستاره را کشیده است که محال است به آن نگاه کنید و ستاره ها را در حال چرخش نبینید، این را شاید نباید هنر ونگوگ، بلکه ی معجزه ی ونگوگ بدانیم.

روشن ترین قسمت این نقاشی، گوشه ی بالا راست و تاریک ترین قسمت نقاشی گوشه ی پایین چپ نقاشی است و ونگوگ این تضاد بین روشنایی و تاریکی را به زیبایی به تصویر کشیده است. از طرفی دیگر او تضادی بین هرج و مرج و ناآرامی بین ستاره ها در آسمان و آرامشی در شهر زیر همان آسمان را به تصویر کشیده که بسیار چشم نواز است.

بوم رنگ آمیزی شب پرستاره ونگوگ

اگر دوست دارین تا این تابلوی زیبا را در اتاق خود داشته باشید میتوانید با سفارش بوم رنگ آمیزی کد RA120 رنگانا و رنگ آمیزی آن، یک بوم رنگ آمیزی در اتاق خود داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =