بلاگ, بوم رنگ آمیزی

تاریخچه تابلوهای رنگ آمیزی

تابلو رنگ آمیزی بزرگسالان و کودکان چیست؟

بوم یا تابلو رنگ آمیزی بزرگسالان و کودکان یک بوم نقاشی است که شامل خطوطی با رنگ تقریبا خاکستری می باشد. روی بوم خانه هایی وجود دارد که درون هر یک شماره ای نوشته شده است و باید متناسب با شماره ی هر خانه رنگ آمیزی شوند.

بوم رنگ آمیزی قدمت 69 ساله دارد.

بوم رنگ آمیزی در سال 1950 توسط مکس کلین و به کمک هنرمندش دان رابینز ابداع شد. مکس کلین یک مهندس وصاحب شرکت رنگ پالمر بود که در دیترویت، میشیگان و دن رابینز شعبه داشت.

البته اولین ثبت اختراع مربوط به بوم های رنگ امیزی مربوط به سال 1923 می باشد ولی این تابلوهای رنگ آمیزی از سال 1950 و توسط شرکت رنگ پالمر شهرت یافتند.

تابلو رنگ آمیزی بزرگسالان - شرکت رنگ پالمر
شرکت رنگ پالمر

شرکت پالمر پس از چندین سال تلاش توانست در سال 1991 برند موفق Craft Master را تولید کند و از آن 12 میلیون نسخه بفروشد که در نوع خود بی نظیر است.

تابلو رنگ آمیزی بزرگسالان -craft master

این موفقیت باعث شد تا شرکت های دیگر نیز ترغیب شوند و وارد بازار رقابت شوند. این شرکت ها تابلوهای رنگ آمیزی مخصوص خود را تولید کردند.

شعار این تابلوها عبارت ” A BEAUTIFUL OIL PAINTING THE FIRST TIME YOU TRY ” بود.

مردم این تابلوها را بسیار دوست داشتند زیرا به آنها اجازه میداد اثری هنری خلق کنند که قبلا توانایی آن را نداشتند.

تابلوهای رنگ آمیزی علاوه بر اینکه باعث میشوند تا اعتماد به نفس افراد بالا رود، به بهبود توانایی کنترل دست ها و بازوها کمک شایانی میکند و باعث میشود تا لرزش های کوچک در دست ها از بین برود.

همچنین به کودکان کمک میکند تا با رنگ آمیزی این تابلوها خلاقیت خود را بروز دهند و اگر استعداد و یا علاقه ای بهنقاشی دارند آن را کشف کنند. خانواده ها باید حساب ویژه ای روی استعدادهای هنری کودکان خود باز نمایند زیرا این هنر است که دنیا را زیبا میکند.

مشاهده تابلوهای رنگ آمیزی رنگانا
منبع

درباره روانشناسی رنگ ها بخوانید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 10 =